Belçika Vizesi 2022

Belçika Avrupa Birliği Schengen vize anlaşmaları prosedürüne uygun vize başvurusu kabul etmektedir. Türkiye’den vizesiz geçiş bulunmayan Belçika vizesi 2022 işlemleri için çiftçi, emekli, öğrenci, ev hanımı, reşit olan ve olmayanlar için ek belgeler talep edilmektedir. Ticari, iş, eğitim, aile ziyareti, aile birleşimi ve evlilik vizesi için yapılacak başvuru işlemleri konsolosluktan randevu alınarak evrakların düzenlenmesiyle işleme alınmaktadır.

Belçika Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Belçika vizesi gerekli evraklar 2022 yılı düzenlemeleri schengen vize prosedürü gereğince uygulanmaktadır. Vize evraklarının eksiksiz olmaması ( istisna durumlar, engelli, hasta, çocuk) dışında vize başvuru sahibinin şahsen konsolosluğa evraklarıyla birlikte gelmesi gerekmektedir. Belçika vizesi 2022 prosedüründe, evrak listesi schengen vize anlaşmaları gereğince düzenlenmiş, öğrenci, ticari, emekli, iş ve hizmet alanına göre ek belgeler konsolosluk tarafından talep edilmektedir. Başvuru işlemleri için Belçika konsolosluğundan randevu alınması ve belgelerin eksiksiz düzenlenerek randevu gününde ve saatinde konsolosluğa gidilerek mülakata girilmesi gerekir.

Belçika vizesi evrak listesi;

 • Belçika seyahat masraflarına dair belgelerin ıslak imzalı teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Yeni çekilmiş 2 biyometrik fotoğraf arka fonu beyaz olmalıdır.
 • Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu ve otel rezervasyon belgeleri
 • 000 Euro sağlık sigortası teminatı
 • Mesleki belgeler ( çalışma vizesi ve hizmet vizesi için)
 • 3 aylık adaya ait hesap dokümanı
 • 3 aylık çalışan için ve emekli için maaş bordrosu
 • Çalışma vizesi için SGK hizmet dökümü
 • Davetiye belgesi bulunanların davetiye ve ikamet adresi

Belçika vizesi işlemleri için eksiksiz bir şekilde teslim edilmelidir. Schengen vize anlaşmaları gereğince, pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması ve en az sayfasının bol olmasıyla birlikte 6 ay geçerliliğinin bulunması şartları da dikkate alınmalıdır.

Belçika  Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Belçika  schengen vize anlaşmaları prosedürünce, aile birleşimi ve evlilikte finansal gelir grubuna göre düzenlemeleri kabul etmektedir. Vize işlemleri sırasında, Belçika aile birleşimi gerekli evraklar düzenlemeleri kapsamında, Belçika ‘da yaşamakta olan eşin finansal belgeleri ve ikamet adresinin de konsolosluğa bildirilmesi gerekmektedir. Aile fertlerinin kişi sayısına göre ikamet edilen adresteki oda sayısı dikkate alınır, aile bireylerinin kişi başına düşecek olan maddi gelir kaynağı da incelenerek vize başvurusu kabul edilir.

Belçika  aile birleşimi vize evraklar;

 • Vize evraklarının konsolosluğa kesinlikle eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Aile birleşimi gerçekleştirecek ailelerin kişi sayısına göre harç bedeli ödenmelidir.
 • İkamet belgesi ve Belçika’da bulunan eşin ikamet adresi
 • Önceki evliliğe ve boşanmaya dair belgeler
 • Uluslararası geçerli evlenme belgesi
 • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile aslı
 • Sağlık sigortası teminatı 30.000 Euro
 • Çalışma ve oturma izni bulunan eşe dair finansal belgelerinin de teslim edilmesi gerekmektedir.

Belçika büyükelçiliği ve konsolosluğundan alınması gereken Belçika   aile birleşimi vize başvuru formunun eksiksiz doldurulması şartı vardır. Dil yeterliliği ve kültürel yeterlilik kapsamında evlilik vizesi için eşlerin tanıştığı süre ile birlikte mülakat yapılacaktır. Evlenme için Belçika belediyesinden evlilik onay belgesinin alınması da gerekmektedir. Vize başvuru prosedürüne uygunluk ve finansal mali durum yeterliliği de dikkate alınmaktadır.

Belçika Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Belçika ‘ya öğrenci olarak gitmeniz için başvuru yaptığınız üniversitenin onay belgesini teyit etmeniz gerekmektedir. Öğrenci belgeniz ve üniversite kabul evraklarınızla birlikte Belçika vizesi 2022 prosedürüne uygun bütün evrakları düzenlemeniz ve şartları yerine getirmeniz talep edilmektedir. Nüfus müdürlüğünden ve e devletten gerekli olan evrakları toparlayabilir, Belçika öğrenci vizesi gerekli evraklar için düzenlemenizi yaptıktan sonra randevu işlemlerini başlatabilirsiniz. Vize başvurusu için öncellikle Belçika   konsolosluğundan randevu almanız ve başvuru işleminizi tamamlamanız gerekir.

Belçika  Öğrenci vizesi evrak listesi;

 • Belçika öğrenci vize işlemleriniz için evraklarınızın en az 1 ay içinde çıkarılmış olması şartı vardır.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf, arka fonu beyaz olmalıdır.
 • İlgili makamın onayından geçmiş, ıslak imzalı ve kaşeli sağlık rapor alınmalıdır.
 • Belçika Almanca veya İngilizce dil ile doldurulmuş Belçika   vize formu kabul etmektedir.
 • İdari harç dekontu ve hibe, burs belgelerinin teslim edilmesi gerekmektedir.
 • D tipi ulusal başvuru formunun ve pasaportun aslı ile fotokopisinin teslim edilmesi şartı bulunur.
 • Vize harç bedeli ve Belçika sağlık sigortası teminatı ödenmelidir.
 • Öğrencinin sabıka kaydı ve sicil kaydının da konsolosluğa teslim edilmesi şartı bulunur.

Belçika   Türkiye’den yapılacak vize başvuru işlemleri için 2 haftalık bir sürece ihtiyaç duyar. Vize başvuru işlemlerinizden sonra 2 hafta işe 3 haftaya kadar vizenız sonuçlanır. Vizenizin reddedilmemesi için evraklarınızı eksiksiz teslim etmeniz önemlidir.

Belçika  Vizesi Ücreti 2022

Belçika vizesi ücretleri yeni düzenlemelere göre yeniden Euro üzerinden talep edilmektedir. Belçika  vizesi ücreti 2022 yılında ödemeniz gereken tutar 90 Euro ile 110 Euro arasındadır. Vize başvuru işlemlerinizde, vize formunu doldururken konsolosluğun ödeme kabul ettiği anlaşmalı bankalar üzerinden vize harç bedelini ödeyerek, vize harç bedeli dekontunu belgelerle birlikte teslim etmeniz gerekmektedir.

Vize harç bedeli çocuklar ve yetişkinler arasında yarı fiyat aralığında talep edilir. 6 yaş ile 12 yaş arasında vize harç bedelinin ödenesi yarı ödenekli olacaktır. Vize reddi sonucunda vize harç bedeli adaya geri ödenmemektedir. Harç bedeliniz konsolosluk hizmet bedeline yansıtılarak geri ödenmez.

Belçika  Vizesi Aile Birleşimi 2022

Belçika vizesi   aile birleşimi için uygulamalar, Belçika devleti ve Belçika   konsolosluğu arasında ilerlemektedir. Bu nedenle süreç hızlı ilerlemez, 3 ay ile 6 aya kadar sonuçlanabilir. Belçika vizesi aile birleşimi 2022 başvuru işlemleriniz için mutlaka evraklarınızı eksiksiz düzenlemeniz ve Belçika ‘da bulunan eşin mali durumunu kanıtlaması gerekmektedir.

Aile birleşiminde kişi başına düşecek gelir, dil yeterliliği ve kültürel yeterlilik durumlarına bakılmaktadır. Belçika   vizesi 2022 prosedürüne uygun düzenlemeleri takip ederek, vize başvuru işlemleriniz için prosedürü eksiksiz yerine getirmeniz, her aile bireyinin ve kişinin evraklarını toparlayarak, tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini sunmanız gerekir. Vize başvurusu aile birleşimi vizesi formu doldurularak konsolosluk üzerinden yapılmalıdır.

Belçika   Çalışma Vizesi 2022

Belçika   çalışma vizesi 2022 prosedürüne göre işverenin Belçika üzerinden çalışma onay belgesi, sözleşme sigorta belgelerini göndermesi gerekmektedir. Alt meslek grupları ve üst meslek gruplarına göre Belçika vizesi 2022 düzenlemelerine göre evraklarınızı ikamet adresiniz, çalışma meslek grubunuz, finansal yeterliliğiniz ve sağlık sigortanız kapsamında düzenlemeniz gerekecektir.

Belçika  Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Belçika  eğitim ve erasmus vizesi 2022 prosedüründe başvuru adayının sabıka kaydı, eğitim göreceği üniversiteden onay belgesi, finansal destek belgeler, 3 aylık hesap dokümanı ve sağlık sigortası teminatını konsolosluğa teslim etmesi gerekmektedir. Başvuru işlemlerini seyahat tarihinden 1 ay önce yapması, yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf ve son 10 yıl içinde çıkarılmış pasaportla başvuru yapması şartı bulunmaktadır.

Belçika İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye’den yapılacak Belçika yolculuklarında vize gerekmektedir. Yeşil pasaport dışında C tipi ve D tipi vize başvurusu yapılması şartı bulunur.

Belçika Vizesi İçin Neler Gerekli?

Pasaportunuz bulunması, konsolosluktan onay belgesi alınması ve vize alabileceğiniz kadar sağlık sigortası teminatınızın bulunması gerekmektedir.

Belçika D tipi Vizesi Nasıl Alınır?

Belçika D tipi vize başvurusu konsolosluk üzerinden yapılmaktadır. Öğrenci, turist, ticari ve aile ziyareti için D tipi 180 günlük vize başvurusu kabul edilmektedir.

Give a Comment

Call Now ButtonDestek Hattı