İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları

İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları 2022

İngiltere’de yaşanan şoför yetersizliğinin giderilmesi için, yurt dışından gelecek çalışanlara çok kısa süre içerisinde vize çıkartılmaktadır. İngiltere’ye şoför alımıyla ilgili olarak 10 binden fazla insana ihtiyaç duyulduğu açıklandı. İngiltere tır şoförü alım şartları arasında vize evraklarının temin edilmesi, uluslar arası geçerliliğe sahip ehliyetin bulunması yer alıyor. 18 yaşından büyük, İngiltere’deki firmadan şoförlük için davetiye alan ve İngiltere’de çalışmak için vize başvurusu kabul edilen kişilere 3 hafta içerisinde vize verilmektedir.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

Gideceği mesafeye ve çalışacağı süreye bağlı olarak Avrupa ortalamasının üzerinde maaş almak isteyen şoförler tarafından İngiltere Konsoloslukları aracılığıyla başvuru yapılıyor. İngiltere şoför vizesi başvuru formu, İngiltere vize evrakları, ağır vasıta kullanmak için geçerli uluslar arası ehliyet ve HGV belgesi talep ediliyor. Bu evrakların toplanmasının ardından, kişisel bilgilerinizi ve hangi amaçla İngiltere’ye gitmek istediğinize dair resmi evrakları hazırlamanız gerekecektir.

İngiltere tır şoförü başvurusu için evraklarınızı kontrol etmek üzere faaliyet gösteren, gerekli tüm hazırlık ve başvuru işlemlerini yapan firmamızı tercih edebilirsiniz. Yapılan başvurunun ardından gerçekleştirilecek mülakatla birlikte, ortalama 20 gün içerisinde, tır şoförü, servis şoförü veya kamyon şoförü olma konusundaki talebinize yanıt verilecektir.

İngiltere’de ehliyeti bulunmayan ve ehliyetini farklı ülkeden almış olan kişiler tarafından, ehliyetlerini İngiliz ehliyetine geçirme olanağı sunulmuştur. Bu sayede herhangi bir prosedür sorunu yaşamadan, ülke içerisinde ve ada genelinde seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

İngiltere tır şoförü alım şartları esnetildiği için, 100 bine yakın şoför açığının en kısa süre içerisinde kapatılması hedefleniyor. Kimlik fotokopisi, ağır vasıta sürüşü için geçerliliğe sahip olan uluslar arası sürücü belgesi, sosyal güvenlik evrakları, biyometrik fotoğraf gibi bazı belgelerin konsolosluğa teslim edilmesi gerekiyor.

Avrupa Birliği ve diğer ülkeler arasında ciddi bir protokol farkı olmadığı için, Türkiye gibi ülkelerden yapılan başvurular da aynı süre içerisinde değerlendirilmektedir. İngiltere tır şoförü arıyor ve ortalama aylık maaşın şirketten şirkete değişse de yaklaşık olarak 3000 sterlin olacağını belirtiyor. Konaklama giderleri ve çalışmanızın haricinde hayatınızı sorunsuz şekilde idame ettirebileceğinizi kanıtlamanız için banka hesap dökümü sunmanız gerekiyor. Para kazanmaya başlamadan önce, ilk ayı hiçbir birikimi olmadan geçirmek isteyen kişilere izin verilmediği bildiriliyor.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

İngiltere’de tır, kamyon, panelvan ve diğer mal taşıma araçlarının kullanılabilmesi için, araçların seviyelerine yönelik özel lisansların alınması gerekmektedir. Cat C + E lisansı bulunan kişiler, en büyük taşıma araçları arasında yer alan 3 bin 500 kilogram üzerindeki araçları sürebiliyor. Aracın büyüklüğü, lisansının alınmasındaki zorluğu, şoförün tecrübesi, farklı türlerdeki malzemelerin taşınmasıyla ilgili deneyimi göz önünde bulunduruluyor.

İngiltere tır şoförü başvuru formu doldurulurken, kişisel bilgilerinizi ve başvuru nedenlerinizi detaylarıyla açıklamanız gerekmektedir. Başlangıçta 3 aylık vize çıkartılacağı için, sadece 3 ay boyunca ülkede kalacağınızla ilgili bir endişeye kapılmanıza gerek yoktur. Firmanın talebine bağlı olarak, çalışma sürenizin ve buna bağlı olarak vizenizin uzatılması mümkündür.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru işlemleri için kurumumuzu tercih ederek, evraklarınızın konsolosluğa ulaştırılması için talebinizi oluşturabilirsiniz. Tır şoförüne ihtiyaç duyulan ülkede, ada genelinde süper marketler başta olmak üzere birçok alanda malzeme taşımacılığıyla ilgili sorunlar ortaya çıktı. İngiltere tır şoförü alım şartları gereği, ehliyeti bulunmayan kişilerin bu vize türünde başvuruda bulunmasına izin verilmeyecektir.

İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır sorunuza yanıt olarak, evrak gönderimiyle ilgili maddeler aşağıdaki şekilde sıralanmıştır. Vize başvuru formunun ve vize dilekçesinin doldurulmasının ardından, vize çıkartılması için gerekli olan evrakların aşağıdaki şekilde konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir;

 • Pasaport
 • Adli sicil kaydı
 • Kimlik fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Şoföre ait uluslararası sürücü belgesi
 • Sigortaya dair resmi evraklar
 • Taşıma iznine sahip olduğunuzu gösteren belge
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Şoför tarafından aktif olarak faaliyet gösterilen şirkete ait güncel şoför listesi
 • C2 belgesi
 • Vize süresi boyunca geçerliliğe sahip olan seyahat sağlık sigortası
 • Son 6 ay içerisinde gerçekleşmiş olan hesap hareketleri ve banka hesap dökümü
 • Şoför tarafından hizmet verilen şirketin faaliyet belgesi
 • Taşıma hizmeti verilecek olan mallarla ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı evraklar
 • Şoförün bağlı olduğu şirket tarafından verilen teminat mektubu

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere Konsolosluğu aracılığıyla vize başvurusu yapılırken, çok uzun süreli vizelerin tek seferde çıkartılmasına izin verilmemektedir. İngiltere tır şoförü başvurusu nereden yapılır sorusuna yanıt olarak resmi vize merkezi olarak faaliyet gösteren firmamızı hizmetinize sunmaktayız. İngiltere Konsolosluğu randevusu alındıktan sonra, evrakların teslimi için konsolosluğa gidebilir veya bu süreci kurumumuzun yönetmesini sağlayabilirsiniz. Konsolosluk ve büyükelçilikler üzerinden yapılacak başvurular için danışmanlık desteği alabilirsiniz.

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

İngiltere içerisindeki ticari ürünlerin taşınması veya servis hizmeti verilmesiyle ilgili alanda şoförlük görevini üstlenmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından, İngiltere Konsolosluğu üzerinden başvuru yapılabiliyor. İngiltere tır şoförü alım şartları arasında 18 yaş şartı, taşınacak olan ürüne yönelik taşımacılık sertifikası, İngiltere’de geçerli vize ve ehliyet bulunmaktadır.

Tır ve diğer vasıtalarla ilgili sürücü belgesine sahip olan kişileri ülkesine davet eden İngiltere, ortalama 3 hafta içerisinde vize çıkartıyor. Başvuru yapmak için evraklarını hazırlayan kişiler, İngiltere kamyon şoförü başvurusu ile konsolosluk tarafından reddedilmeden vize çıkartmak için danışmanlık hizmeti alabilir. Bu konuda firmamız tarafından uzman personellerimizle hem başvuru süreci hem de kabul ihtimalini arttıracak detaylarla ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

İngiltere’de uluslar arası ve ülke içerisinde şoförlük yapmak isteyen kişiler için yıllık ortalama 40 bin Euro ücret ödenmektedir. İngiltere tır şoförü alım şartları karşılanması ve gerekli evrakların temin edilmesi halinde, başvuru işlemlerinin kurumumuz aracılığıyla yapılması mümkündür.

İngiltere kamyon şoförü maaşı aylık ortalama 3350 sterlin olarak belirlenmiştir. Sigortalı bir şekilde şoförlük yapmak isteyen kişiler tarafından, ülkede çalışacakları kurumdan davetiye alınmış olması son derece önemlidir. Tecrübeli şoför yetersizliği nedeniyle ciddi sorunlar yaşanan ülkede bu sorunun çözülebilmesi için tek seferde 10 binden fazla şoföre ihtiyaç olduğu açıklandı.

Verilen maaşın Avrupa ortalamasının üzerinde olması, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkeden başvuru yapılmasına neden olmaktadır. Vize acentemiz aracılığıyla resmi evrakları İngiltere Konsolosluğuna iletebilir ve başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Henüz çok fazla tecrübesi bulunmayan şoförler için başlangıçta 19 bin sterlinlik yıllık maaş ödeneceği belirtildi. Uzun yol şoförleri ve anlaşmasını çalıştığı şirkete bağlı olarak yapan şoförler için ortalama maaşın 35 bin sterlin olması bekleniyor.

İngiltere şoför vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere şoför vizeleri ortalama 20 iş günü içerisinde çıkarılmaktadır.

İngiltere vize başvurum reddedilirse ne yapmalıyım?

Vizenizin neden reddedildiğiyle ilgili açıklamaya uygun şekilde yeniden evrakları hazırlayabilir ve vize harcını ödedikten sonra yeni başvuruda bulunabilirsiniz.

İngiltere şoför vizesi ne kadar süreli olacak?

İngiltere’ye şoför olarak çalışmaya gidecek kişilere ilk seferde 3 aylık geçici vize, sonrasında ise daha uzun süreli çalışma vizeleri verilecektir.

Give a Comment

Call Now ButtonDestek Hattı