Polonya Vize Merkezi

Polonya vize merkezi, seyahate çıkacak olan kişilerin istekleri doğrultusunda kişiye özel danışmanlık görevini üstlenen ve konsolosluklarla beraber çalışan merkezlerdir. İşinde profesyonelleşmiş ekibiyle olumlu yanıtlar almak adına titiz bir çalışma yürütürler.

Polonya vize merkezi Polonya vizesi almak isteyen kişilere uzman kadrosuyla destek veren bir firmadır. Polonya vizesinin yanı sıra Schengen vize başvurusu yapan kişilerin de işlemlerini kolay bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olmaktadır.

Polonya vize merkezi uzman kadrosunun müşterilerine sunduğu ücretsiz hizmetleri şu şekilde sıralaya biliriz:

 • Telefon ile bilgilendirme
 • E-posta yoluyla bilgilendirme
 • SMS yoluyla bilgilendirme

Konsolosluklar tarafından da onaylanan bir merkez olan Polonya vize merkezi tarafından müşterilerine sunulan bazı imkanları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Vize başvurusu için gereken evrakların hazırlanması
 • Kişilerin dosyalarının hazırlanması
 • Vize randevularının alınması
 • Biyometrik veri kaydı
 • Vize evraklarının çevirilmesi
 • Vize sonuçlarının bilgilendirilmesi

Seyahate çıkacak olan kişilerin vize başvurularını Polonya vize merkezi ile yapıyor oluşu, olumlu yanıt alma olasılığını katlamaktadır. Polonya vize merkezi ile beraber vize başvurusu için atılacak adımları şu şekilde daha net görebiliriz:

 • Vize başvurusunda bulunan kişilerin meslekleri, kişisel durumları, seyahat amaçları ve tarihleri belirlenerek; vize başvurunuzun türüne göre çalışmalara başlanması
 • Başvurulacak vize türüne ait evraklar mail ve SMS yoluyla başvuran kişilerin tarafına ulaştırılır. Bu belgeleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlayarak dosya haline getirilmesi beklenir.
 • Kişilerin hazırladığı dosyalar Vize Merkezine ulaştığı anda mail yoluyla bilgilendirme yapılması
 • Uzman ekipler tarafından titizlikle incelenen dosyada bir hata olması durumunda kişiler tekrardan haberdar edilerek hataların düzeltilmesi beklenir.
 • Seyahat edecek kişinin de onayına başvurularak, Vize Merkezi vize başvurularının yapılmasını sağlar.
 • Seyahat edecek kişiler daha evvel parmak izi kaydı oluşturmadıysa, bunun merkeze bildirilmesi gerekmektedir.
 • Parmak izinin alınmasından sonra vize sonuçlanma aşamasına geçilir.

Polonya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Vize başvuru sürecinin 15 ila 30 gün arasında sonuçlanmasından dolayı kişilerin mağdur olmaması açısından başvurulara daha evvel başlanması gerekmektedir. Seyahat edecek kişilerin vize başvuru işlemlerine en az 1 ay önceden başlanmalıdır.

Seyahat etmeyi planlayan kişilerin, seyahatlerinin başlangıcından en az 1 ay evvel vizeye başvuru yapmaları, vize sonuçlarının geç kalmaması açısından önemlidir. Vizeye başvurmak için belirli bir tarih olmadığından, tarihlerin uygunluğunu kişilerin belirlemesi gerekmektedir.

Polonya’ya Vizesiz Gidilir Mi?

Son günlerde Polonya’ya gitmek için vizenin kaldırıldığı söylense de, Polonya ülkesine çeşitli sebeplerden gelecek olan kişileri vize uygulamasına tabii tutmaktadır.

Polonya Schengen tarafında olan ülkelerden birisi olduğundan dolayı vize istemektedir. Kişilerin vize başvuru süreci tamamlandıktan sonraki süreçte ellerindeki vize Schengen Vizesi olacaktır.

Günümüzde birçok ülke sınırları içerisine alacağı kişileri seçerek almaktadır. Seçim yapmalarında en önemli etken vize başvurularıdır. Polonya’da vize uygulamasını yürüten ülkelerden birisidir.

Vize başvurularının olumlu bir şekilde yanıt almasını sağlamak isteyen kişilerin, vize başvurularının işinde uzman kişilere danışarak yapması oluşabilecek sorunların önüne geçebilmektedir.

Polonya’ya gitmek isteyen kişilerin Polonya vizesi alması bazı durumlar dışında zorunludur. Bu durumlara şu şekilde örnek verebiliriz:

 • Hususi Pasaport sahibi kişiler
 • Hizmet Pasaportu olan kişiler
 • Diplomatik Pasaport sahibi olan kişiler.

Polonya’ya gitmek isteyen kişilerin yetkili mercilere başvurularını zaman kaybetmeden yapması gerekmektedir. Başvurularında gerekli olan belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamalı ve ilgili konsolosluklara müracaat etmesi gerekmektedir.

Polonya’ya Giderken Neler Gereklidir?

 • Polonya’nın Schengen ülkelerinden biri olması sebebiyle vize alımı zorunludur. Bu yüzden Polonya’ya gidecek olan kişilerin kendi başına ya da yetkili bir danışmanın yardımıyla beraber öncelikli olarak yerine getirmesi gereken koşul vize başvurusudur.
 • Hazırlanacak olan belgeler hatasız bir şekilde oluşturulmalıdır. Aksi takdirde vize reddine yol açabilmektedir.
 • Polonya vize başvurusu yapacak olan kişilerin pasaportlarının 10 yıldan eski olmaması, en az 2 adet boş sayfası olması ve pasaportlarda hasar görmüş sayfalarının olmaması gerekmektedir.
 • Vize başvurusu yapacak olan kişilerin seyahat amaçlarını belirlemesi, yapılacak seyahatlerin tarihine göre vize kategorisini kesin bir şekilde belirlemeliler. Hazırlayacağı evrakları bu kategoriye uygun olmalıdır.
 • Vize başvurusu yapan kişilerin seyahatleri 3 aylık süre içerisinde 90 günden az ise kısa süreli C tipi vizeye başvurmalılardır.
 • Vize başvurusunu yapan kişilerin seyahat süreleri 180 gün içerisinde 90 günden fazla olacak ise uzun süreli D tipi vizeye başvurmalılardır.
 • Polonya’ya seyahat edecek olan kişiler bir aile olsa bile aile üyelerinin her biri için ayrı evraklar toparlanıp ayrı dosyalar oluşturulmalıdır.

Polonya Vize Merkezi

Polonya Şuan Vize Veriyor Mu?

Dünyaya yayılan pandeminin sert koşulları dolayısıyla birçok ülke giriş çıkışları kapatmış bulunmaktaydı. Ancak pandeminin etki alanının daralmasıyla ve dünya çapında aşılama hizmetlerinin hız kazanmasıyla devletler kapılarını tekrar açtılar.

Polonya pandemi dolayısıyla bir süre boyunca geliş gidişleri kısıtlayan ülkelerden birisi olmuştur. Pandeminin ve kötü şartların etkisinin azalmasıyla beraber Polonya’ya gitmek isteyen kişilere izin verilmeye başlanmıştır.

Polonya’ya gitmek isteyen kişilerin belirli şartları sağladıktan sonra, vize başvurularının olumlu yanıt alması sonucunda kolaylıkla bunu gerçekleştirebilmektedir.

Konsolosluklar tarafından belirlenen gerekli evrakların eksiksiz ve hatasız bir şekilde dosyalanmasıyla birlikte vize başvuruları yetkili konsolosluklara yapılması pandemi sonrasında tekrardan yürürlüğe konmuştur.

Antalya Polonya Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu, Türkiye ile Polonya arasındaki ticari ilişkileri birbirine uyumlu bir şekilde yürütmekle görevlidir. Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu herhangi bir diplomatik yetkiye sahip değildir.

Polonya vizesi almak isteyen kişilerin Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu’na başvurabilmektedir. Polonya Antalya Fahri Konsolosluğunun vize başvurularını alma yetkisi bulunmaktadır. Fakat vize sonuçları için karar verme yetkisi yoktur.

Polonya İşçi Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Yurtdışına çıkma isteği birçok insan için farklı sebepler doğrultusunda ortaya çıkmaktadır. Polonya’ya gitmek isteyen kişilerin bir sebebi de çalışma gücüne sahip olmak istemesidir.

Polonya’ya işçi olarak gitmek isteyen bir kişinin çalışma vizesine başvurması gerekmektedir. Yanlış bir gruba başvurulduğu takdirde dosyanın reddine maruz kalınabilir.

Yetkili mercilere sunulan başvuru dosyalarının incelenmesinin süresi belirli durumlara göre değişebilmektedir. Bir istisna olmadığı zaman vize başvurusunun yapıldığı günden itibaren 15 iş gününde sonuca ulaşılabilmektedir.

Ancak bu durumda istisnai durumlar olabilmektedir. Bu istisna içeren durumlar şunlardır:

 • Yetkili kişilere ulaşan başvuruların bazı durumlarda ayrıntılı inceleme gerekmektedir. Bu durumda süre en fazla 30 takvim gününe uzamaktadır.
 • Bazı özel durumlarda bazı ek belgelerin sunulması istenebilinir. Bu yüzden süre 60 güne uzayabilmektedir. Bu durum küçük bir ihtimaldir.

İşçi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başka ülkelere seyahat etmek isteyen insanların çok çeşitli sebepleri olabilmektedir. Bu sebeplerden biriside çalışma isteğidir. İş bulmak istediği için ya da bir iş fırsatı karşısına çıktığı için kişiler ülkelerini değiştirebilmektedir.

İşçi olarak bir başka ülkeye gitmek isteyen kişilerin çalışma vizesi alması gerekmektedir. Çalışma vizelerinin sonuçlanma süreleri normal zamanlarda başvurudan itibaren ilk 15 iş günüdür.

Bu konuda bazı farklılıklar bulunmaktadır. Eğer başvuruların ayrıntılı incelenmesi gerekiyorsa 30 gün, küçük bir olasılık olsa da ek belgelerin istenmesi halinde bu süre 60 güne kadar uzayabilmektedir.

Polonya Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Normal şartlarda banka hesabında en az 8 – 9 bin TL bakiyesi olan kişilere vize başvurusu için bu miktar yeterli olabilmektedir ancak bunun içerisinde otel ve uçak bileti masrafları bulunmamalıdır.

Polonya Vizesi için başvuru yapmak isteyen kişilerin ise hesaplarında en az 10 bin lira olması gerekmektedir. Bunu bir haftalık tatil süresi için şu şekilde hesaplayabiliriz:

 • Seyahat edilecek tarihlerdeki uçak biletlerinin fiyatlarının eklenmesi
 • Konaklanacak kaliteli bir otel fiyatının eklenmesi
 • Davet üzerine gidiyorsanız 400 TL’den davetli değilseniz 1000 TL’den hesap yapılmalıdır.
 • Bu çıkan sonucun üzerine Türkiye’ye geri dönüş sağlandıktan sonra en az 1 ay kadar daha tüketilecek miktarda para eklemesi yaparak.

Çıkan son miktar kişilerin banka hesaplarında olması gereken miktarın minimum tutarıdır. Ancak bankada gerekli olan miktarın, kanıtlanan geliriniz ile uyumlu olmalıdır.

0-6 yaş arası çocukların Polonya Vizesi ücreti ne kadardır?

Bu yaş aralığı vize harç ücretinden muaftır.

Polonya Turist Vizesi ücreti nedir?

80 €.

Polonya Vizesi almak için başvuru formu doldurulmalı mı?

Evet.